Вода - не тільки цілюща волога, початок життя всього живого на планеті, але і речовина, задіяна в різних сферах побуту. Циркулює вона і в бойлері, але наскільки її якість впливає на роботу системи водонагрівача? Розглянемо далі.
Як якість води впливає на бойлер?

Найпрямішим чином. І це тому, що це найуніверсальніший розчинник - вода несе в собі велику кількість частинок і солей, які можуть осідати на трубах і внутрішніх деталях техніки. І якщо ви активно користуєтеся тим самим водонагрівачем – самі речовини неминуче осідатимуть товстим шаром на вузлах і деталях техніки.
Все це при нерегулярному сервісному обслуговуванні та видаленні нальоту призведе до некоректної роботи водонагрівача, як і його поломки. Тому так важливо у власному будинку та квартирі пред'являти особливі, підвищені вимоги як до питної, так і до технічної води. Це дозволить зробити саму воду максимально безпечною як для людини, так і для техніки. Тепер розглянемо питання впливу якості води на роботу техніки.
Вплив води та її домішок на стан техніки
Сучасні побутові бойлери при всій їх оснащеності можуть наражатися на одну або декілька небезпек від домішок, що містяться у воді. І якщо говорити конкретно про дані, потенційні небезпеки – наші майстри кажуть, що страждає бойлер від таких речовин:
- нерозчинних механічних домішок;
- розчинних осадових у воді домішок;
- домішок, що призводять до корозії.
Так здебільшого вода забирається і подається з артезіанських свердловин, і вже після - подається безпосередньо у водопровід будинку. Саме в ній здебільшого міститься саме механічні домішки – пісок або частинки глини, інші види мінералів.
Але через високий рівень зношеності центральних систем очищення, як і комунікацій у країні - всі ці сполуки можуть потрапляти у водопровідну воду, в якій також міститься і багато продуктів, що призводять до корозії металу .
Якщо говорити про найчастіші несправності, до яких можуть привести присутні у воді механічні домішки, то майстри виділяють такі:
- зменшення розміру діаметра перерізу комунікацій, як і внутрішніх каналів;
- пошкодження в апаратурі запірних або регулюючих механізмів;
- пролом циркулярного насоса.
Так умовно другу групу небезпечних для бойлера речовин складають саме осадові домішки - здебільшого це солі жорсткості. І на відміну від механічних домішок – вони призводять до більш серйозних поломок, тому що в процесі нагрівання води в баку вони відкладаються на внутрішніх стінках бойлера, трансформуючись у накип.

І в даному випадку, підвищений рівень небезпеки полягає в тому, що наявність подібних домішок у воді не так вже й просто виявити. Тому перед запуском водопроводу не зайве перевірити воду, її склад щодо даних домішок. Якщо у рідині у великій кількості присутні такі, це може спровокувати такі поломки та несправності.
- Зниження самої роботи водонагрівача, як і його теплообмінника.
- Збільшується в рази споживання електрики та води.
- Обов'язково раніше терміну виходитимуть деталі, вкриті накипом.
Якщо говорити про третю групу речовин, які несуть потенційну небезпеку для бойлера, наші майстри відносять як не дивно кисень, а також двоокис