Чистка бойлера в місті Київ
Водонагрівачі щільно увійшли до нашого побуту, оскільки багато в чому це незалежність від комунальних служб. Але бойлер це та техніка, яка завжди контактує з водою, а вона нерідко бажає кращого, особливо в мегаполісах. І тому така техніка має в чарівному порядку очищатися.Але як проходить чищення бойлера в Києві і чому її варто проводити регулярно, до чого може призвести утворення накипу та ігнорування цієї профілактичної процедури? Розглянемо далі разом із фахівцями компанії Fix-Man.
Ознаки забруднення водонагрівача
Чистка водонагрівача проводиться при наявності наступних ознак:
- Вода гріється довше, не завжди до заданого рівня.
- Змінюється температурний режим – надто низький або високий, який не встановлений самим користувачем.
- Збільшується споживання електрики і лічильники мотають надто швидко після включення бойлера.
- Нерідко водонагрівач вмикається та вимикається мимовільно, бак може перегріватись.
- При нагріванні води з бака чути шиплячі звуки.
Як часто треба чистити водонагрівач
Відповідь на це питання складна і просто одночасно - якщо бойлером користуються часто, то чистити його треба раз на рік, при низькій якості води раз на півроку. Правильна відповідь майстер дасть вдома клієнту після огляду приладу, обліку ряду факторів. Важливо розуміти, що цей показник може бути більшим або меншим, але пропускати її не варто в рамках правильного обслуговування.Як очистити бойлер
Здебільшого очищення бойлера непрямого типу нагріву йде хімічним чи механічним способом. У першому випадку метод дає чудові результати, але за умови, якщо вода не надто жорстка, не надто забруднена. При другому методі – бойлер можна очистити за будь-якого ступеня забруднення, але тут вже доведеться знімати зі стіни бак, розбирати його та чистити вручну всі деталі.Якщо говорити про накопичувальні типи бойлерів, найчастіше майстри проводять хімічне очищення, і послідовність робіт наступна:
- На початку систему знеструмлюють, відключивши від розетки або щитка, а потім вже від'єднують шланг, що йде до трубопроводу з холодною водою і перекидають його у ванну або злив раковини.
- На найближчому змішувачі варто відкрити кран гарячої води та спустити всю воду з бака.
- Далі слід приєднати до штуцера холодної води шланг, піднявши його вище рівня верхньої точки бойлера і в бак слід налити розчин, що очищає. Кожен виробник того чи іншого водонагрівача рекомендує для цього той чи інший фабричний препарат.
- Після заповнення – розчин, що очищає, витікатиме з крана гарячої води змішувача.
- Далі майстер перекриває всі вентилі та залишають розчин на кілька годин у баку.
- Після того, як реагент подіє – майстер проводить злив води, підключає назад усі шланги та заповнює водонагрівач водою. Після цього варто перевірити його працездатність у всіх режимах, але при повному баку.
Що буде, якщо не чистити бойлер
Якщо не проводити професійну чистку водонагрівача, то наслідки утворення накипу можуть бути найгіршими. Так накип роз'їдатиме і руйнуватиме стінки бака, нагрівального елемента, і як результат - він просто перестає працювати. Особливо негативні наслідки можуть активуватись усередині системи при руйнуванні катодного захисту, її електродів. Тому так важливо своєчасно викликати майстра та проводити професійне очищення бойлера.Процедура проведення очисних робіт бойлера:
Ціни на чистку бойлера
Вигляд робіт | Ціна, грн |
Чистка бойлера (30л-100л) |
від 700 до 1200 грн |
Вигляд робіт |
Ціна, грн |
Чистка бойлера (30л-100л) | від 700 до 1200 грн |